Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Buďte vegan. Zhubnete!

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Kdo je vegan? A je jeho stravování správné a pestré? Není to jen otázka trendu, která nemá jasné opodstatnění? Veganem označujeme člověka, který odmítá jakoukoliv konzumaci živočišných produktů a většinou odmítá i využívání zvířat k lidskému užitku. Veganství se k nám dostává jako nový trend, který však ve světě žije již desítky let. Nejde pouze o trend, ale o celoživotní filosofii, která vám mimo jiné zaručí stoprocentní ztrátu kil. Jelikož se vegani stravují jen rostlinnými výrobky, je jejich strava většinou naprosto zbavená tuků. Záleží tedy, jak se ke stravování postavíte.

Může se zdát, že veganských variant k přípravě jídla je málo, ale nezoufejte, jen na internetu naleznete obrovské množství typů a rad. Nejsilnější myšlenka odpůrců tohoto stravování se odvolává na nedostatek bílkovin ve veganské stravě. Pravdou je, že veganská strava je velice zdravá, pestrá a přináší nám dostatek vitaminů, ale co ve veganské stravě chybí? Jelikož ze své stravy naprosto vyřadíte živočišné produkty (maso, mléčné výrobky), chybí vám nutně bílkoviny, ale i ty se dají jednoduše nahradit. Bohatým zdrojem bílkovin jsou luštěniny, fazole, čočka, hrách, soja nebo méně známá quinoa neobsahující lepek.

salat herz

O nedostatek bílkovin se tedy bát nemusíte. Pozor si však dejte na nedostatek vitamínu B12, D a jódu. Tyto vitamíny lze doplnit různými doplňky, či konzumací mořských řas. Jiným netradičním způsobem, jak doplnit bílkoviny je požívání spirulíny. Další výhodou veganské stravy je dostatek vlákniny ve vašem zažívacích traktu. Neobávejte se veganské stravy, stačí se o ní dostatečně informovat a inspirovat se její jednoduchostí a rozmanitostí.

fruits-and-veggies-photo

Vynechte nezdravé živočišné tuky zvyšující cholesterol a nahraďte je zdravou stravou. Mimo jiné získáte i pevnější a štíhlejší zdravé tělo. Jednou velice známou celebritou ve světě veganství je Australanka Loni Jane Anthony, která posunula své stravování na vyšší level a je již dvacet let hrdou vitariánkou. Ženou, která nejí tepelně upravené potraviny a je hrdou maminkou. Cítí se dobře, žije plnohodnotný život a její tělo je nádherné, i přes skutečnost, že páteří její stravy jsou banány, které stále považuje za velice energeticky náročné. Nechte se jí inspirovat.

1873010-img-loni-jane-anthony-tehotna-veganka-pribeh-banany

Veganství je novu obměnou stravování, které již není v dnešní pokrokové době problémem. Nabízí se rozmanité množství veganských produktů, různé druhy dováženého ovoce i zeleniny, doplňků stravy. Uzdravte své tělo a staňte se veganem.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*