Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Břicho

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

V dnešním díle se budeme věnovat té vůbec nejproblematičtější partii, kterou není nic jiného, než břicho. Právě břicho je velmi často indikátorem toho, v jaké jsme formě. Téměř každý považuje břicho za tu nejdůležitější partii, kterou je potřeba mít pevnou a plochou.

Ještě než začnete se samotným posilováním břišních svalů, je třeba si uvědomit rozdíl, mezi hubnutím a posilováním. Pokud toužíte po plochém břichu bez tukových polštářů, není pro vás jeho posilování prioritní. Musíte nejdříve ony tuky shodit za pomoci kardiocviků a dodržování té správné stravy. Břicho je totiž velmi problematická partie, kterou můžete mít vypracovanou a zároveň zalitou tukem. V takovém případě nebudou vystouplé břišní svaly nikdy vidět. Břišní stěna je totiž velmi závislá na podkožním tuku, protože zde se nejvíce projevuje. Ideální hodnota je 8-12% podkožního tuku. Při vyšších hodnotách se svalstvo ztrácí.

dream-abbs-diet-do-you-even-lift-Favim.com-714154

Zároveň je také velmi důležitá genetika, která určuje, do jaké míry bude vaše břišní svalstvo vyrýsované a zda bude tvořit onen pověstný pekáč buchet. To jak je svalstvo poskládáno nejde nikterak pozměnit, takže jej můžeme pouze zvýraznit a naopak.

Samotné břicho se skládá z několika druhů břišních svalů, které je nutno procvičovat individuálně. Zároveň je také poskládáno z rychlých i pomalých břišních vláken, a pro je zapotřebí kombinovat nejrůznější druhy cviků a počty sérií, zátěž a opakování. Pro posilování břicha je nutné mít přesně daný plán, který budete dodržovat. V opačném případě je cvičení celkem zbytečné.

large

Vnitřní břišní svaly jsou takové svaly, které nejsou vidět, ale velmi výrazně se podílejí na naší celkové hybnosti. Drží nás vzpřímené a narovnané. Jejich procvičováním získáváme na obratnosti, mrštnosti, flexibilitě a hlavně rychlosti. Pro jejich procvičování je nejlepší aerobní cvičení, popřípadě nejrůznější balanční cviky. Kombinaci obou představuje cvičení na závěsném systému TRX.

Posilování stěny břišního svalstva, tedy již viditelných svalů, by mělo probíhat stejně jako u standardního svalstva se zátěží, ale i bez ní. V praxi to tedy znamená provádět klasické cviky jako sklapovačky, zkracovačky, zvedání nohou ve visu, se zátěží v podobě činky či závažových pásů a také bez nich.

abs1

Důležité je také hlídat si regeneraci. Břišní svalstvo pro ní potřebuje minimálně 48 hodin. Proto je vhodné procvičování břišních svalů provádět ideálně třikrát do týdne. Zároveň bychom také měli proměňovat zásobník cviků. Standardně cvičíme tři až čtyři cviky s vlastní váhou, po dvou sériích, při dvaceti opakováních, které střídáme s cviky na strojích či se zátěží v menším počtu opakování.

0905-poster-side-plank-rotation

Pamatujte, že trénink břicha je běh na dlouhou trať a že nejvíce záleží na tom, kolik podkožního tuku máte. Výsledky nebudou patrné hned, ale pokud vydržíte, budete všude vzbuzovat obdiv a respekt.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*