Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Bolest zad a její odstranění

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Velmi často se setkáváme se stížnostmi na bolest zad v důsledku posilování. Jedná se o mýtus, který odradil již mnoho začínajících sportovců. Je totiž nutné si uvědomit, že bolest zad nevyvolává samotné posilování svalových partií, ale špatné provádění cviků.

Mnoho lidí si těsně po startu svého posilovacích snažení začne stěžovat na bolesti zad. Jedná se buď o výmluvu, nebo o skutečnosti, kterou mnozí připisují samotnému posilování, to je ovšem omyl. Posilování jako takové bolest zad nevyvolává. Oním zdrojem problémů je to, že jsou cviky prováděny špatně. Nejsou plynulé, ale trhavé, dávám si příliš velkou zátěž, odbýváme rozcvičování a zahřívání svalů, nebo cvičíme se špatným náčiním. To vše jsou jednotlivé aspekty, které mohou bolest zad rozjet. Ovšem právě cvičení je způsob, jak bolest opět pomalu začít odbourávat.

stažený soubor

Chůze jako výchozí bod
Nejlepší volbou, jak začít odstraňovat bolest zad je chůze. Dochází při ní totiž k rotaci celého těla, zádových svalů nevyjímaje, které společně s břišním svalstvem drží celé tělo napřímené. Zádové svalstvo se tak pořádně prokrvuje, a díky torzi dochází k jejich postupnému uvolňování. Velmi často záda bolí mezi lopatkami, kdy je skřípnutý některý z nervů, právě chůze je na uvolnění tohoto problému ideální. Měli bychom tak denně udělat alespoň 10 000 kroků. Nebojte se tedy využít například krokoměrů, které naleznete i v aplikacích vašich chytrých telefonů.

stažený soubor (2)

Skrze břicho k úlevě
Jak jsme se již mínily, krom zad je pro správné držení těla důležité i pevné břichu. Pokud máme břišní svaly ochablé, spočívá veškerá práce udření správného postoje právě na zádech, kterým se tento úkol nemůže nikdy podařit zvládnou na 100% a tak po čase začnou bolet. Proto se snažte co nejvíce posílit právě tuto partii, aby zádům pomohla s celým vaším tělem.

o-BACK-PAIN-facebook

Velmi užitečné je naučit se při cvičení využívat své břišní svalstvo a ke každému prováděnému cviku jej zapojit. Snažte se vždy myslet na to, že břišní svaly vám mohou pomoci a naučte se také do břicha dýchat. Soustředění na práci bránice vám může v ledasčem pomoci a ulehčit.

stažený soubor (1)

Abyste se bolesti zad vyhnuly vždy dodržujte několik jednoduchých pravidel.
-Vždy volte takovou váhu, na kterou stačíte.
-Dělejte denně alespoň 10 000 kroků.
-Soustřeďte se na správnou práci břišních svalů během cvičení i mimo něj.
-Před i po tréninku se protahujte.
-Odpočívejte a nepřepínejte se.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*