Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Biceps

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Nově budeme na našem webu probírat posilování jednotlivých partií krok po kroku. Tou první, na kterou se dnes zaměříme, je biceps, tedy dvojhlavý sval pažní. Jedná se o menší svalovou partii, jejíž procvičování je vždy dobré doplnit o větší svalovou partii, jako například záda nebo hruď.

U procvičování bicepsu je opravdu velmi důležitá technika cviků. Biceps bychom nikdy neměli posilovat trháním či nadhazováním za výpomoci zad, ale měli bychom provádět cvik plynule a v co největším rozsahu. Možností jak sval posilovat je hned několik. Nejlépe však poslouží dvě nakládací činky do hmotnosti 20 kilogramů.

Přetáčené zvedání

První cvik, který si dnes představíme je klasické přetáčené zvedání činky. Cvik začínáme se svěšenou paží a činkou natočenou kotouči dopředu a dozadu. Paži začneme bez opory zvedat k hrudi a činku zároveň přetáčet tak, aby kotouče směřovaly do stran. Cela trajektorie zvedání činky je vertikálně přímá. Ruku nikterak nevychylujeme. Zároveň máme pevně zafixované rameno, pohyb vykonáváme pouze v loketním kloubu. Z vrcholné pozice se svěšováním činky a jejím přetáčením opět dostáváme do výchozího bodu. Tento cvik můžeme vykonávat ve stoje, s mírným stojem rozkročným, či v sedě na lavici.

cviky-3

Kladivo
Druhý cvik je prvnímu dost podobný, s tím rozdílem že se zde obejdeme bez přetáčení. Výchozí pozice je tedy stejná, jako v případě prvního cviku. Paži opět vertikálně zvedáme, ale ruku již nepřetáčíme. Opět se dostáváme do nejvyšší polohy a ruku poté svěšujeme. U tohoto cviku je dobře volit větší váhu a menší počet opakování.

4

 

Posilování bicepsu se dá provádět také na nejrůznějších kladkových přístrojích, kdy opět zvedáme závaží ze spod nahoru. Velmi efektní je také fixované zvedání závaží, kdy máme loket opřený například o lavici a biceps tak zabírá bez pomoci ostatního svalů. K posilování toho svalu je vhodné využít také nakládací osy či EZ tyče s obouručním úchopem.

bicepsovyzdvihnalaviciscinkou


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*