Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Běhání do schodů jako skvělé kardio i rýsovačka

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

V domácích podmínkách se některé cviky, či programy dodržují jen velice obtížně. Mohlo by se zdát, že bez činek, posilovacích věží a jiných potřebných pomůcek se ani v domácích podmínkách neobejdeme, to ovšem není tak úplně pravda. Improvizovat se dá vždy a všude a cvičení v domácích podmínkách taktéž není výjimkou.
Mít alespoň základní vybavení jako jsou činky, nebo některé cvičební stroje samozřejmě není na škodu, ale dá se vystačit i s věcmi, které máme ve svém okolí. A takovým případem jsou i schody, které určitě nalezneme u sebe doma, nebo někde ve svém okolí. Schody se dají využívat pro posilování rukou břicha, ale hlavně nohou, protože takové běhání do nich je tou nejlepší posilovnou, jakou si můžete představit.

woman-running-up-stairs-192142_w650

Krom dobré fyzické kondice a zvyšování obsahu svalové hmoty se díky tomuto cvičení dostaví i zvýšení funkce cévní a dýchací soustavy. Díky tomuto velice náročnému cvičení budete spalovat tuk a nabírat na své fyzické kondici, omezíte riziko cévních chorob, posílíte imunitní systém a zeslabíte stres a dlouhodobě navýšíte kapacitu své energetické zásoby.stažený soubor

Schody můžete využívat jakkoliv a kdekoliv. Stačí si jen zajít do parku, nebo využít schody u vás v paneláku. Pro začátek stačí schodiště vyšlápnout svižnějších chůzi a dolů sjet výtahem. Po čase se již můžete pozvolna pouštět do běhu v plné rychlosti a můžete si měřit, kol pater a kolikrát zvládnete. Dolů vždy jezděte výtahem, nejen že si zde odpočinete, ale chůze ze schodů dolu není vůbec účinná a pro kolena přímo nezdravá.running-stairs

Otázkou také je, po kolika máme schody brát. V případě, že budete běhat po jednom, bude trénink zacílen spíše aerobně. Na druhou stranu v případě zdolávání dvou schodů naráz je trénink více silový. Hleďte také na to, kolik schodů budete běhat. Každé schodiště je totiž s jiným sklonem a jiným rozestupem schodů. Trénovaní profesionálové dovedou vyběhnout i mrakodrap, jiní však nevyjdou ani do třetího patra.rocky-stairs-running

Ty nejextrémnější závody co se běhání do schodů týče, se jmenují Run-Up a pořádají se po městech v rámci celé ČR. Jejich vítězové pak získávají možnost vyběhnout schodiště Empire State Building, která má neuvěřitelných 102 pater a její zdolávání musí být opravdovým peklem.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*