Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Běh nebo chůze?

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Je pro spalování tuků lepší chůze nebo běh? Toto je jedna z otázek, se kterou se setkáváme velice často a je na ní také velmi složité odpovědět. Záleží totiž především na samotné osobě, která se snaží zhubnout, na jejích tělesných predispozicích, cílech a časových možnostech.

Chůze je ideálním začátkem, kterým nikdy nic nezkazíte, zvláště jste-li v úplných začátcích v jakémkoliv sportování. Je důležité si uvědomit, že zde mluvíme o rychlé chůzi, tedy pohybu, kdy se vždy jedna z nohou dotýká země.

walking

Chůze je ideální pro osoby, které chtějí především spalovat tuky a pomalu si budovat svojí fyzičku. Tepová frekvence při rychlé chůzi se totiž pohybuje okolo ideální hladiny tepu pro spalování tuků, což je okolo 120-130 tepů za minutu při zatížení 70-80% celkového výkonu srdce. U většiny lidí je tato hladina vyvolávána právě mírnou a dlouhodobou zátěží.

Heres-Why-Walking-is-Better-than-Running-for-Weight-Loss

Chůze vy měla být rychlá a měla by trvat od 45 minut do dvou hodin a to může u někoho představovat problém. Totiž rychlá chůze pomaleji zahřívá tělo, což je potřeba k efektivnímu spalování tuků. Pokud však nemáte čas věnovat se hubnutí tak dlouho, může pro vás výt určitým řešením běh.

walking-running-weight-loss

Běh by měl být u začátečníků pomalý a nikterak dlouhý. Zátěž by měla být z počátků mírná a postupně by se měla zvyšovat s trénovaností těla. Běh více než tuky začne spalovat cukry nahromaděné v těle, ale to neznamená, že nebudete hubnout ba naopak. Vysoká tepová frekvence způsobí tvorbu svalové hmoty, která začne využívat vašich tukových zásob pro přeměnu tuku v energii a pro tvorbu svalové hmoty.

running-wallpaper-41

Běhání navíc není vhodné provozovat tak dlouho jako chůzi. Ideální je běhat maximálně 45 minut denně, ovšem s železnou pravidelností. Ta přivede vaše tělo do stále aktivní fáze. Začne zcela jinak hospodařit s tukovými zásobami a naučí se je využívat, čím dál tím častěji, i při činnostech, které byste do té doby nepovažovali za tuky spalující.

walking-vs-running-weight-loss-juicebar

U obou způsobů pohybu nutnost pravidelného doplňování tekutin, nejlépe čiré vody a hlavně správné dodržování jídelníčku, který je základním klíčem ke všem úspěchům a který tvoří celých 70% z celé práce na postavě bez tukových polštářů.

6403.iStock_000018500531XSmall.jpg-300x0

Pokud tedy patříte k lidem, které pohyb nikdy moc nezajímal, můžete začít pravidelnou rychlou chůzí, která se začne během týdnů měnit na indiánský běh a později na nepřetržitý pozvolně se zintenzivňující běh. Uvidíte, že vás pohyb v přírodě naprosto pohltí a vy si budete vyčítat, že jste nezačali dříve.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*