Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Alkohol a posilování

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Alkohol a sport nejdou vůbec dohromady. Pokud chcete cvičit, posilovat nebo hubnout, měli byste vědět, že alkohol zpomaluje metabolismus. Zvláště když chcete hubnout, musíte ze svého pitného režimu alkohol úplně vyloučit. Kromě zpomalení metabolismu pití alkoholu také zpomaluje nárůst svalové hmoty, která se dehydratuje.

Svaly totiž potřebují ke svému růstu vodu a pokud budete při cvičení konzumovat alkohol, budou se ho ledviny snažit z těla odstranit. Na to však potřebují vodu, kterou si musí brát z jiných orgánů, kde pak samozřejmě následně chybí.

Zábrana vstřebávání živin
alcohol-1Dalším negativem pití alkoholu při cvičení je skutečnost, že alkohol brání vstřebávání různých živin a minerálů, které jsou potřebné pro růst svalové hmoty. Pokud pozřete vitamíny v momentě, kdy je v těle hladina alkoholu, tak dojde k jejich kompletnímu vyloučení.

Alkohol je pro tělo jedem a brání se mu tak, že přestane živiny vstřebávat, nebo jejich vstřebávní omezí na nezbytné minimum. Až po 24 hodin po vyprchání alkoholu z krve přetrvává omezené vstřebávání živin, při pravidelném pití alkoholu je tělo pravidelně velmi ochuzováno o živiny, především důležité stopové prvky.

Nežádoucí účinky
Kromě toho má alkohol i další nežádoucí účinky na lidský organismus:

  • snižuje výdrž při různých fyzických aktivitách a schopnost ovládat vlastní pohyby
  • ničí minerály a vitamíny
  • oslabuje smysly a změnšuje reakce člověka
  • oslabuje motivace a urychluje únavu
  • účinky alkoholu můžete cítit i 48 hodin po jeho požití

156249526_627814d736_bPokud budete pít alkohol pozdě do noci, omezíte si tak délku svého spánku, což vám následující den může narušit cvičení. Některé nápoje způsobují větší kocovinu, než jiné. Platí to nejvíce o červeném vínu, whisky a koňaku. Někdy se diskutuje o prospěšnosti piva při cvičení. Faktem je, že ač malé pivo obsahuje pouze 14 g sacharidů, nedodá svalům energii. Naopak energie obsažená v alkoholu vede k nadváze.

Občas se nelze alkoholu úplně vyhnout, například na různých oslavách nebo o vánocích či Silvestru. Pak je dobré dodržet některé ověřené zásady, které pomohou k co nejrychlejšímu odbourání alkoholu a eliminaci jeho negativních účinků. Především je dobré pít hodně vody a předem snízt nějaké hodnotné jídlo. Pít byste měli pomalu, nemíchat různé alkoholické nápoje a prokládat jeho pití vodou, aby se v těle co nejvíce zředil.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*