Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

Základy

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

V tomto článku vám trochu bližšie popíšem domáce posilňovanie a aj riziká a veci, ktorých sa budete musieť vzdať alebo ich dodržiavať. Tento článok je úplne prvý a preto tu nebude všetko rozobraté do detailov, detaily budem rozoberať v ďalších článkoch zameraných na určité oblasti. No teraz ale už k tým základom.

Výhody posilňovania

 

Výhod to má hneď niekoľko. Tá prvá sa týka konkrétne domáceho posilňovania a síce, že nemusíte nikam chodiť a to, že cvičíte doma znižuje pravdepodobnosť toho, že sa vám nebude chcieť ísť cvičiť. Popravde, ani ja by som nešiel každý raz do posilky, ktorá je vzdialená tri kilometre od môjho domu. Preto ak cvičíte doma nemusíte logicky nikam chodiť, všetko máte po ruke a nemusíte čakať, kým sa vám uvoľní nejaký stroj ako to mnohokrát býva v mestských posilňovniach.

Ostatné výhody sa týkajú už iba samotného posilňovania. Veľkou výhodou je napríklad už iba spevnenie tela alebo veľkou motiváciou pre vás musí byť aj pekne stvárnené telo atraktívne pre dievčatá (predpokladám, že moji čitatelia sú najmä muži). Zlepšíte si fyzickú kondíciu, silu a svalovú hmotu. Zlepšíte si postavu a stanete sa mužom. Ešte stále ste nezačali ?

 

Začiatky sú ťažké

 

Dovolím si tvrdiť, že minimálne tretina tínedžerov, ktorí začnú s posilňovaním, s tým do mesiaca prestanú. Ale to nie je umenie. Umenie je prekonať aj ťažké začiatky a ísť ďalej, s cieľom a motiváciou. Ak nemáte chuť cvičiť potom a cvičíte iba nasilu, tak vám na rovinu poviem, prestaňte s tým a dajte sa na niečo iné pretože takto to ďaleko nedotiahnete, to vám sľubujem.

 

Počítajte s nákladmi

 

Ako sa hovorí, nič nie je zadarmo a u posilňovania to platí taktiež. Ak chcete cvičiť s činkami alebo malými strojmi, potom jediná nevýhoda domáceho posilňovania sú práve nutné investície do pomôcok. Chystám sa pridať článok o potrebných pomôckach do domácej posilňovne, tak si ho nenechajte ujsť. Pred samotným začiatkom musíte rodičov oboznámiť s tým, že to nebude zadarmo. Najlepšie je, ak si v posilňovaní nájdu záľubu aj vaši rodičia, potom ochotnejšie investujú aj väčšie sumy. Prípadne, ak nie ste ochotný investovať veľké sumy, dohodnite sa s kamarátom, alebo kamarátmi a chodievajte cvičiť spolu do niekoho domu a skladajte sa na nové stroje, aspoň budete mať menšie náklady a rovnaký efekt. A budete sa môcť porovnávať a motivovať k lepším výsledkom.

 

Iba cvičiť nestačí

 

Niektorí, povedal by som, že až väčšina teenagerov má mylnú predstavu, že pre peknú postavu stačí iba cvičiť. No je to o niečom inom, ide o to, zmeniť si aj jedálniček, nevysedávať za počítačom, nejesť čipsy a podobné veci. V niektorom z nasledujúcich článkov to opíšem podrobnejšie.

 

Nepríde to za týždeň ani za dva

 

Ak začínate s posilňovaním, tak musíte byť trpezlivý. Viditeľné zmeny, svaly sa neobiavia zo dňa na deň, za týždeň, dokonca ani za mesiac. U niekoho to nemusí byť ani za rok, o tom budem písať neskôr. Ak cvičíte správne, najväčšie pokroky sa väčšinou objavia za 2-3 mesiace. Na druhej strane si je treba uvedomiť, že čím ďalej cvičíte, tým menej vám  budú svaly narastať, čo neznamená, že by ste mali skončiť, práve naopak, posilňovanie by sa pre vás malo stať koníčkom a teraz, keď už máte dokonalé telo, bolo by načase aj silu zväčšiť.

 

Riziká

 

Samozrejme, všetko má svoje výhody aj nevýhody. Nevýhod u posilňovania, našťaste, nie je veľa, no mali by ste o nich vedieť a brať ich do úvahy. Riziká sú napríklad možnosť zranenia (pád päťkilovej jednoručky na nohu nie je práve príjemná záležitosť) alebo postupné odumieranie mozgových buniek (vedecky dokázané). Samozrejme je aj riziko, že posiľnovaniu podľahnete až na toľko, že sa ucvičíte až k bezvedomiu alebo k smrti alebo, že budete úplne zabúdať na školu alebo prácu. Tiež si môžete nadmerným zaťažovaním poškodiť chrbticu.

 

 

To by bolo na začiatok asi tak všetko, dúfam, že sa vám prvý článok tejto stránky páčil a budem sa snažiť pridávať aj ďalšie aby som to tu oživil, ak máte nejaké požiadavky alebo návrhy na články, prípadne chcete nejaký napísať, kľudne sa ozvite  na môj mail cviceniedoma@centrum.sk alebo na naše fórum.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*