Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

6 chyb začátečníků při cvičení

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

V tomto článku popíšu pět nejzákladnějších chyb, kterých se dopouštějí hlavně začátečníci, ale i ti, co cvičí déle.

Rychle, rychle

První, která má napadá, je rychlost. Přijde cvičit, ani se nerozcvičí, nezahřeje dělá cviky bez přestávek, chaoticky, nebo jen přijde, zvedne sto krát Desetikilová činku a stačilo. No takový člověk hodně úspěchů nezažije. Třeba cvičit s chutí a motivací, určitě ne násilím, to je nejhorší co může být, protože je větší riziko úrazu. Třeba si mezi sériemi dávat minimálně půlminutový pauzy a samozřejmě nesmí chybět rozcvička před každým tréninkem a strečink po každém tréninku.

Svaly za pár dní

Spousta teenagerů chodí do posilky, nebo si zřizují posiłki doma s tím, s tou myšlenkou, že svaly budou mít za pár dní, co nejlépe za týden. Takoví lidé se dopouštějí asi široké publikum šesti chyb, které zde popíšu. Jak jsem v úvodním článku Základy psal svaly vám za týden ani měsíc nenarostou. Třeba na ně makat déle, než jste si možná mysleli, ale pak si alespoň budete více vážit výsledek a oceníte práci, kterou jste doposud dělali a zjistíte, že posilování není jen chaotické zvedání činek.

Vyprávění

Mnozí chodí do posilovny se pouze popovídat a zabavit. No čím více lidí cvičí najednou, tím více se věnujete vyprávění a ne posilování a kýženého výsledku dosáhnete mnohem později než byste ho dosáhli bez mluvení. Pokud tedy chcete chodit ve skupinkách, tak doporučuji po dvou, nebo tří a co nejméně mluvit, pokud možno vůbec. Pokud omezíte mluvení během posilování, můžete předejít zraněním a výsledky přijdou dříve.

Rychlé vzdávání

Pokud nevidím výsledky do měsíce, končím je to jen ztráta času, řekne si asi většina lidí po prvním týdnu nebo měsíci cvičení, ale to je velká chyba, protože i když nevidíte výsledky do doby, kterou pokládáte za konec vaší dřiny třeba jít dál za svým cílem, překonat období, kde jiní selhali a dosáhnout požadovaného výsledku.

Konec tréninku po požadovaném výsledku

Pokud i někteří nepřestanou a pokračují, jakmile dosáhnou požadovaného výsledku skončí s tím, protože už nemají co dělat, no posilování není jen o nabrání svalů a konec. Posilování je cosi víc. Jde také o kondici, sílu a vytrvalost. Ne jen o svaly, protože pokud máte velké svaly, to vám ještě nezaručí sílu ani kondici, proto pokud dosáhnete požadovaného výsledku, neskončil a snažte se aby se posilování stalo vašim koníčkem.

Myslíte si, že stačí cvičit

Někteří si chybně myslí, že posilování je chození do posilky a konec. No smysl posilování sahá až za dveře posilovny nebo sklepa. Jde tam o něco více, jako první věc musím zmínit změnu jídelníčku a samozřejmě optimalizování porcí a hustotu jedení. Dále jde io doplňková cvičení jako běh, aerobic nebo box, případně nějaký sport. Pokud jste si dosud mysleli, že vám stačí pouze cvičit, tak jste se sekli, protože posilování není jen nějaká boční aktivita. Chcete-li úspěšně posilovat a zlepšit nějaké výsledky, pak je třeba změnit i svůj životní styl. Doufám, že vám tento článek pomohl a poučili jste se z něj.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*