Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

5 rad jak udržovat zdravý životní styl

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

V tomto článku popíšu, jak pohodlně udržovat zdravý životní styl bez diet, cvičení a tak, abyste si mohli vychutnat všechno, co máte rádi. Chcete vědět jak? Čtěte dále.

1) Spát alespoň 8 hodin

Spánek je velmi důležitý pro regeneraci těla. Je pravda, že nikdo neví proč vůbec spíme ale každý člověk musí. Nezabrání tomu ani 500 šálků kávy (po kterých byste, mimochodem, dostali infarkt). Spát bychom měli minimálně 8 hodin, nejlépe však 9. Čím jsme starší tím potřebujeme spánku méně To ale neznamená, že můžete by do noci na facebooku, pokud máte patnáct.
2) Jíst pravidelně

Nemyslím tím každý den, ale myslím tím pravidelně, v pravidelných intervalech – každé dvě nebo tři hodiny. Měli bychom jíst pět až šest porcí (větších) denně. U studenta to může být – Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře (popřípadě přidat druhou večeři). Pokud nechcete hubnout dietami a saláty a chcete si vychutnat vaše oblíbené jídlo – tato alternativa je nejlepší.
3) Více pohybu

Doporučuji minimálně hodinu chůze (nebo běhu) za den. Pokud chodíte do školy autobusem a stíháte v pohodě, že ještě čekáte půl hodinu v třídě, dokud zazvoní na první hodinu zkuste jinou alternativu – vystupte o jednu nebo dvě zastávky méně. Ušetříte peníze a ještě se i zdravě projdete a udržíte si postavu a kondici – nebo raději se odvezte autobusem až do školy a tam hrajte na mobilu. Ti, co chodí do školy autem a mají nějaké kilo navíc, mohly by se zamýšlet nad tím, zda by pro ně nebylo lepší chodit pěšky nebo na kole.
4) Počítač + televizor = 1 hodina

Je to skutečně tak. Počítač + televizor by měl rovnat maximálně jedné hodině. Do počítače se nepočítají například práce do školy ale sufrovanie po internetu a hraní her. Existuje program, který vám přesně ukáže, od kdy do kdy je počítač zapnutý, od kdy do kdy děláte toho a pak tamta – je to podrobný výpis aktivit na vašem počítači. Jmenuje se Manic time a pokud chcete, můžete si jej stáhnout, doporučuji.
5) Nejíst vše

Skutečně nejezte vše co vidíte. Můžete si například odpustit čokoládu nebo limonádu (jeden pán pil pět litrů slazených vod denně a 25 letech mu všechny zuby vytrhali, kvůli nadměrnému poškození, nechcete skončit jako on, však?). Nejez tolik hot-dogů, hranolek, hamburgerů. Raději si dopřejte ovoce a zeleninu, pečivo, vlákninu, cereálie, ale samozřejmě i sacharidy a tuky třeba (jinými slovy – sladkosti).


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*