Cvičení doma
Vše o cvičení, posilování a kulturistice

Posilovací powerbally

Top Posilovací Powerball

Facebook

Doporučujeme

Pro relax po posilování jsou finské domácí sauny ideální volbou. Pokud nemáte dostatek místa, je výhodným řešením infrasauna Saunasystem, která se vejde do každého bytu!

Sportovní hodinky Apple Watch vám usnadní kontrolu vašeho tréninku. Doporučujeme pořídit nejnovější Apple Watch Series 4 pro snadné sdílení výkonů s přáteli.

Anketa

Jak dlouho cvičíte nebo posilujete

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

Návštěvy

TOPlist

3 efektivní cvičení pro spalování tuků

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS

Mnoho lidí, i přes pravidelné posilování a cvičení nemůže dosáhnout efektivního spalování tuků. V mnoha časopisech se dočteme, že nejlepší je běhat každý den po dobu 15 až 30 minut. Uvědomte si však, že žádný z pravidelných běžců není příliš osvalený. Takovéto dávkování běhu, podporuje spíše spalování bílkovin, tedy svalstva. My si nyní řekneme základy, které vedou k efektivnímu spalování tukových zásob.

1. Posilování
U posilování si je nutné uvědomit rozdíl mezi posilováním a posilováním. Klasické zvedání činek, je skvělé na zvyšování objemu svalové hmoty, není však příliš vhodné pro spalování tuku jako takového. Posilování, které je náročnější na kardiovaskulární soustavu, s krátkými pauzami je to pravé, co bude vašim špíčkům zatápět pod kotlem. Dochází při něm k zrychlování metabolismu a tedy i schopnosti efektivněji spalovat kalorie i v klidové fázi. Důležité je však mít na paměti že příjem musí být menší než výdej.

slider_fitness

2. Běh

Jak již bylo řečeno na začátku, pod pojmem běh si nesmíme představovat 30ti minutový běh, který nám organismus spíše zahřeje, nežli posílí. Daleko více účinné jsou takzvané intervalové běhy, které jsou však fyzicky poměrně náročné a proto je na začátku jejich aplikování nutno nastavit takové tempo, které budeme zvládat. Pokud intervalový běh propojíte se správnou životosprávou, stane se z něj vaše nejmocnější zbraň jak bojovat s tukovými polštáři.

running woman

3. Kondiční kick-box

Velmi zajímavou variantou je také kondiční kick-box, který vám pomůže zatočit nejen s přebytečnou váhou, ale také s nahromaděným stresem. Při tomto cvičení budete naplno zapojovat svou, sílu, rychlost, výbušnost a obratnost, což povede ke zpevnění celého těla. Při něm je nejpřínosnější zapojení intervalových tréninků, které budou dlouhé max. dvě minuty. Tento trénink je vhodný pro muže i ženy.

female-kickbox


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*